Pregled tisKAJna
7 plus Regionalen tednik severozapadne Hrvatske
10.01.2012.
Zločesta vrtoglavica
Pave sama na svetu….
Kajti se vu Hrvatskoj ne dela kak to delaju drugde po svetu. Tam bi, i vu Zelendu i vu Australiji, turiste kaj se ponašaju kak napušeni ili pijani debili , policija vu zatvor otpelala na trežnjenje i kaznu im pričepila. Bez pardona. Pa im više ne bi palo na pamet bljuvati i scati sve posud.
Autor: RADAR
Veli bivša ministrica turizma Pave da nam ne trebaju vu Dubrovniku pijani i drogirani turisti z Australije i Zelanda Novoga zato kaj narušavaju javni red i mir i znaju pokvariti odmaranje drugim turistima.
Još praf zapraf to ni zucnula a već joj je burgemajster Andro zveknul otkaz pa više ne bu šefica za destinacijski menadžment. Tu njezinu famoznu izjavu mam su prenesli žurnalisti vu svetu kajti se tak grdo o gostima vu Hrvackoj ne sme pripovedati.
Pri nama pijandure kaj bljujeju i pišaju po zidinama starog grada, kaj napušeni goli bežiju po stradunu, kaj razbijaju flaše i maltretiraju druge normalne ljude i turiste, posebno ak su došli vu Hrvacku z daleka, pizdarije delati, treba drugčije tretirati.
Treba ih njegovati, z pršutom i crnim domaćim vinom, morti im i kojega jastoga na žaru k temu dati. Da im se najde. Da imaju drugi put više tega za bljuvati po Kneževoj palači. Pri nam se vu turizmu mora delati tak da svaka turistička bitanga zna da kad dojde vu Hrvatsku more delati kaj hoće.
Kajti se vu Hrvackoj ne dela kak to delaju drugde po svetu. Tam bi, i vu Zelendu i vu Australiji, turiste kaj se ponašaju kak napušeni ili pijani debili , murija vu zatvor otpelala na trežnjenje i kaznu im pričepila. Bez pardona. Pa im više ne bi palo na pamet bljuvati i scati sve posud.
Zvir;
http://regionalni.com/tocka-na-i/kolumne/pave-sama-na-svetu-7820/
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
LK: (ne) treba bitangam reči: Bitte / Danke.
Reč bitanga dohaja navodno od Bitte-Danke (prosim – fala), kak su govorili leni prosjaki pred cirkvum.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
ZGUBIDAN I MUŽIKAŠ ~ Mateo Mikulić i Mladi tamburaši KUD-a Belice, 01:47
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
HR.KAJ.NĚ? – Lépa naša kajkavska / pregled tisKAJna
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hr-kaj-ne-lepa-nasa-kajkavska-tiskajne/msg41378/#msg41378